Martin Smith v Praze

Ze Sušice jsme vyrazili chválit Pána do Prahy

Trošku zvláštní spojení, že? Však moderátor této akce také v úvodu uvedl, že v Praze patří oblast víry spíše do osobní než veřejné oblasti života. Lidé o své víře nemluví a neprezentují se jako křesťané.

Právě proto v něm i ostatních uzrávala myšlenka uspořádat nějakou akci, kde by se lidé mohli víry dotknout. Z bláznivé myšlenky se pak stala skvělá skutečnost. Spousta odpracovaných hodin a mnoho dobrovolníků dali vzniknout akci s názvem: „Dny víry“. "Je to Boží dílo, celou dobu jakoby nám Pán vál vítr do plachet", řekl jeden z hlavních organizátorů.

My jsme s P. Tomasem van Zavrelem vyrazili na vyvrcholení, koncert zpěváka Martina Smitha, věnovaný obrácení Prahy. Tento drobný zpěvák, jehož doporučuji poslechnout na youtube, byl skutečně výborný.

Svými hity roztančil celou Lucernu, občas se i skákalo nebo naopak jen tiše stálo v úžasu ve kterém pouze naše srdce chválilo Pána mezi laserovými paprskami uprostřed obrovského sálu.

Pouze to vedro bylo hrozné. Lucerna je stará budova, neklimatizovaná a byla zaplněna včetně balkonů... Z návštěvnosti měli organizátoři strach, protože pozvat si světovou „celebritu“, není levné. Přišli převážně mladí a usměvaví lidí, zastoupena byla ale také naše střední (a stejně nadšená) generace.

Pořadatelé právě tento koncert nabídli těm, pro které by cesta do kostela byla přiliš vzdálena jejich životu. Nejvíce se ale určitě zůčastnilo katolíků z celé republiky. Předkapely byly Adonai a Jedním srdcem. Krásná byla i procházka jak podvečerní tak večerní Prahou.

Za zúčastněné Jiřina Panušková